Spoczywaj w pokoju Amina

Do Premiera Benkirane; Do Ministrów Zdrowia; Sprawiedliwości; oraz Solidarności Kobiet, Rodziny i Rozwoju Społecznego:

Od 2006 roku, rząd obiecuje ustanowienie nowych przepisów, które na zawsze chroniłyby kobiety przed agresją, ale od kilku lat nic się jeszcze nie zmieniło. Jako świadomi obywatele globalnej społeczności, prosimy Cię o wsparcie dla ochrony praw kobiet, dla unieważnienia art. 475 oraz ustanowienie spójnego prawa, które chroniłoby kobiety przed agresją.
 
Enter your email address:
Sorry, Avaaz petitions require javascript to be enabled in your browser. Please turn on javascript and try again. (Here are some instructions on how to turn on javascript)
Avaaz.org will protect your privacy and keep you posted about this and similar campaigns.
Siostra Aminy trzyma jej zdjęcie podczas protestów

Posted: 21 March 2012
Kilka dni temu, zgwałcona, pobita i zmuszona do małżeństwa z mężczyzną który ją zgwałcił 16-letnia Amina Filali, popełniła samobójstwo -- jedyny sposób by wyrwać się z matni, w którą wpędził ją jej gwałciciel i marokańskie prawo. Jeśli podejmiemy teraz odpowiednie działania, sprawimy, że podobne tragedie nigdy więcej się nie wydarzą.

Art. 475 marokańskiego kodeksu karnego pozwala gwałcicielom uniknąć procesu i kary długoletniego więzienia przez poślubienie swojej nieletniej ofiary . Od 2006 roku, rząd obiecuje ustanowienie nowych przepisów, które na zawsze chroniłyby kobiety przed agresją. Od paru lat nic się jednak nie zmieniło.

Setki Marokańczyków wyszło na ulicę domagając się reform. Protesty wywierają coraz większą presję na Premierze i ministrach odpowiedzialnych za stanowienie prawa. Media na całym świecie interesują się dalszym przebiegiem wydarzeń. Jeśli wspólnie sprzeciwimy się istniejącemu prawu, już niedługo możemy być świadkami faktycznych zmian. Podpisz petycję nawołującą do ustanowienia prawa chroniącego kobiety przed agresją i uchylającego art. 475. Jeśli uda nam się zebrać 250 tys. podpisów, dostarczymy ją decydentom do rąk własnych.

Tell your friends

Copy the link to this campaign to IM, Skype or post it: