ע"י המשך אתם מקבלים את מדיניות הפרטיות של אוואז אשר מסבירה כיצד נעשה שימוש במידע שלכם וכיצד הוא מאובטח.
הבנתי

על אודות

אוואז היא קהילה מקוונת שמביאה את קולו של הציבור אל מקבלי ההחלטות בכל מקום.

מה אנו עושים

מה אנו עושים
אוואז הוא בן ברית ונקודת איחוד עבור החלשים בכל מקום.

זניאב בנגורה
מנכ"ל משרד האו"ם בניירובי
אוואז - מלה שמשמעותה "קול" במספר שפות אסיאתיות - נוסד ב-2007 כדי להגשים חזון דמוקרטי פשוט: לארגן פעולה משותפת של אזרחים מכל האומות כדי לסגור את הפער בין העולם כפי שהוא היום לבין העולם שאנשים מכל רחבי העולם שואפים לחיות בו.

אוואז מעצים מיליוני בני אדם מכל שדרות החברה ומעודד אותם לנקוט פעולה בנושאים בוערים בעלי חשיבות עולמית - מבעית העוני, דרך המשברים במזרח התיכון ועד לשינויי האקלים. כוחו של מודל הפעולה המקוון שלנו נמצא ביכולת לחבר במהירות את מאמציהם של אלפי אינדיבידואלים מכל רחבי העולם לכדי כוח קולקטיבי משמעותי (קראו עוד על ההצלחות שלנו כאן.)

אוואז פועל ב-17 שפות שונות על-ידי צוות מקצועי שממוקם בשש יבשות שונות ובסיועם של מתנדבים מכל רחבי העולם. יחד אנחנו נוקטים פעולות כקהילה - חותמים על עצומות, מגייסים משאבים לפרסום, שולחים הודעות ומתקשרים למנהיגים ומארגנים מחאה ואירועים תקשורתיים בשטח - כל זאת ועוד כדי להבטיח שהעמדות והכרכים של אזרחי העולם ישפיעו על ההחלטות הגדולות שקובעות את חיי כולנו.

חברות וחברים
43,433,371
חברות וחברים
פעולות
301,820,217
פעולות
קמפיינים
2,792
קמפיינים

הדרך של אוואז: איך אנחנו עובדים

טכנולוגיה, תגובה מהירה וגמישות

קבוצות קודמות של אזרחים ותנועות חברתיות מכל העולם שביקשו להשפיע בסוגיות חשובות -- נדרשו לדבוק אלה באלה ולהרכיב ציבור בוחרים בעל עניין בסוגייה, שנה אחרי שנה וארץ אחרי ארץ.

היום, הודות לטכנולוגיה חדשה ולאתיקה מתפתחת של תלות הדדית עולמית, המגבלה הזאת אינה תקפה עוד. בזמן שקבוצות אזרחיות חברתיות אחרות מורכבות מרשתות הרלוונטיות לסוגייה מסוימת, כשלכל רשת הקשורה בסוגיה יש צוות משלה, תקציב ומבנה ארגוני של קבלת החלטות, לאוואז יש צוות אחד עולמי, בעל מנדט לעבוד ולפעול בכל סוגייה שיש בה עניין ציבורי. דבר זה מאפשר תגובה מהירה, גמישות, התמקדות במטרה והשפעה.

הקהילה המקוונת של אוואז פועלת כמו מגאפון בקריאותיה המסבות תשומת לב ציבורית לסוגיות חדשות, כמו אלומת אור הממקדת את הדאגה הציבורית בקמפיין מסוים, כמו דלק לתגובה יעילה במקרה חרום, וכמו שתיל רך של תמיכה במדיניות ציבורית המתפתח לצורה המתאימה ביותר למאבק הנוכחי.

סדר העדיפויות של אוואז וכוחו מגיעים מחברי הארגון.

בכל שנה, אוואז קובע סדר עדיפויות כללי באמצעות סקרים הנשלחים לכל חברי הארגון, ורעיונות לקמפיינים נבחנים מדי שבוע באמצעות סקרים אקראיים המקיפים 10,000 מחברי הארגון. רק יוזמות שזוכות לתמיכה רחבה נבחרות לפעולה. לקמפיינים חדשים מצטרפים לרוב תוך ימים או אפילו שעות מאות אלפי חברי אוואז.

אתיקה המשרתת מנהיגות

צוות אוואז שולח הודעות בדואר האלקטרוני לקהילת אוואז בדומה לאופן שבו עוזר פרלמנטרי מעדכן נשיא או ראש ממשלה: יש לנו רגעים ספורים בלבד להעביר את המידע החיוני לקוראים כדי שיחליטו האם להתערב בנעשה. הקמפיינים שלנו תלויים בהחלטה זו.

צוות אוואז נדרש למצוא דרכים לגייס מספר רב של אנשים תוך דקות ספורות כדי לחולל שינוי משמעותי בנושאים חשובים. הצוות עובד עם שותפים ומומחים במטרה לפתח אסטרטגיות קמפיין יעילות, המונעות על ידי חברי אוואז ולסכם אסטרטגיות אלו בהודעות ברורות ומושכות תשומת לב. אם חברי אוואז מחליטים להמשיך בקמפיין הצוות מתגייס גם לוודא שהקמפיין קורם עור וגידים - מעביר עצומות, הודעות חברים, מפרסם מודעות הממומנות בכספי חברי אוואז או עושה כל דבר אחר הדרוש להמשך הקמפיין.

במילים אחרות, צוות אוואז אינו קובע סדר יום ומנסה לשכנע את החברים לתמוך בו. מדויק יותר לומר שההפך נכון: הצוות מקשיב לחברי אוואז ומציע פעולות שאליהן יוכלו החברים להצטרף כדי להשפיע על העולם הרחב. אין זה פלא, אם כך, שרבים מהקמפיינים המוצלחים ביותר שלנו מוצעים תחילה על ידי חברי אוואז עצמם. מנהיגות היא חלק חשוב בשירות לחברים: נדרשים חזון ומיומנות כדי למצוא דרך לבנות עולם טוב יותר ולהעביר דרך זו הלאה.

אנחנו מתמקדים בנקודות משנה של משבר והזדמנות

במחזור החיים של כל מטרה או נושא, עולים רגעי הכרעה שבהם מחאה ציבורית רחבה הופכת למשמעותית ומשפיעה. עד לרגע כזה עשויות לעבור שנים של עבודה איטית מאחורי הקלעים, על-ידי אנשי מקצוע שמסורים לעניין. אולם כשרגע המפנה אכן מגיע ותשומת הלב הציבורית מאירה את הנושא, ההחלטה מתקבלת על סמך ההבנה של המנהיגים את ההשלכות הפוליטיות האפשריות של כל צעד. רגעים חטופים אלו של משבר עמוק והזדמנות הם הרגעים שבהם קהילת אוואז מצליחה להטביע חותם משמעותי.

בכל נושא או בכל מדינה רגעים כאלו עשויים לצוץ פעם או פעמיים בשנה. בגלל שאוואז פועל בכל המדינות, רגעים כאלו עשויים לצוץ כמה פעמים בשבוע.

אנחנו מתבססים על תרומות חברים וכך שומרים על עצמאות ואמינות

מכיוון שאוואז ממומן כולו על-ידי תרומות חברים, אחריותיות דמוקרטית היא הדי.אן.איי שלנו. אף תאגיד או ממשלה אינם יכולים לטעון שאוואז משנה את סדרי העדיפויות הארגוניים כדי לקדם אג'נדה כזו או אחרת - אנחנו פשוט לא מקבלים מימון מממשלות ומתאגידים (קראו עוד על סיבות לתרום לאוואז כאן, ותרמו כאן.)

במקום להתפצל, אנחנו צומחים - מאוחדים על-ידי ערכים משותפים

תנועות, קואליציות וארגונים נוטים להתפצל עם הזמן לחלקים קטנים יותר או שהם מקדישים זמן רב כדי להמשיך ולקיים סיעות מנוגדות באותו הארגון. באוואז, אנחנו מכירים בכך שבעלי כוונות טובות לעתים קרובות אינם מסכימים על הפרטים הקטנים. לכן במקום לחתור לקונצנזוס, אנחנו מאפשרים לכל אחת ואחד להחליט לאיזה מהקמפיינים שלנו הם מעוניינים להצטרף.

אולם מאחורי כל קמפיין של אוואז יש מערכת ערכים - האמונה שכולנו קודם כל בני אדם שנושאים באחריות האחד כלפי השני, כלפי הדורות הבאים ולכדור הארץ. הנושאים בהם אנחנו עוסקים הם ביטויים ספציפיים למחויבות הזו. כך, אנחנו מגלים שוב ושוב את אותו הדבר: אנשים שמצטרפים לאוואז בקמפיין מסוים נוטים להמשיך ולפעול גם בקמפיין אחר, ואז שוב בעוד אחד. זהו מקור לתקווה גדולה: שהחלום שלנו הוא משותף ושיחד אנחנו יכולים לבנות את הגשר בין העולם כפי שהוא כיום לעולם שכולנו שואפים לו.

קמפיינים רבים של אוואז הם יוזמה של חברי הקהילה. מאוד פשוט להתחיל קמפיין- - לחצ/י כדאי להתחיל את הקמפיין שלך ולנצח, בכל נושא שהוא מקומי, ארצי או עולמי.

העלו את העצומה שלכם העלו את העצומה שלכם
פתח/י עצומה משלך
x

יש נושא שחשוב לך לגייס עבורו תמיכה? פתח/י עצומה משלך באתר העצומות הקהילתיות של אוואז!

פתיחת עצומה