Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem

Pomoc

Tworzenie skutecznej petycji

JAK STWORZYĆ SKUTECZNĄ PETYCJĘ

Przez ostatnie 5 lat, społeczność Avaaz wygrywała kolejne kampanie online. Choć każda petycja jest wyjątkowa, to najlepsze spośród nich cechują podobne elementy. Poniżej najważniejsze lekcje, których Avaaz nauczył się przez lata.

Zmiana świata na lepsze jest teraz znacznie prostsza.

JAK FUNKCJONUJĄ NASZE PETYCJE
Cały proces, od pomysłu do politycznych zmian za pomocą petycji online krok po kroku.

NADANIE TYTUŁU PETYCJI
Tytuł to pierwsza rzecz, którą zauważą odbiorcy twojej petycji – jeśli nie przyciągnie ich uwagi, możesz stracić szansę na ich podpis! Dowiedz się jak stworzyć chwytny tytuł.

PISANIE TEKSTU PETYCJI
To tutaj przedstawiasz argumenty, które powinny przekonać potencjalnych sygnatariuszy do złożenia podpisu oraz adresata twojej petycji do podjęcia właściwych kroków – napisz najbardziej przekonujący tekst jak to tylko możliwe, biorąc przykład z poprzednich kampanii, które odniosły ogromny sukces.

WYZNACZANIE CELU
Siła twojej petycji zależy od argumentacji i celu, który dla niej wyznaczysz. Trafnie dobierz cel swojej kampanii.

WYBÓR ADRESATA PETYCJI
Kampania może pójść jak z płatka, jeśli odpowiednio wybierzesz adresata. Przeczytaj te wskazówki, pozwolą ci wybrać właściwego odbiorcę twojej petycji.

WYBÓR ZDJĘCIA
Zdjęcie może wyrazić tysiące słów. Dobierz to właściwe.

NAGŁOŚNIENIE SPRAWY
Siła twojej petycji zależy także od liczby podpisów. Ponad 14 milionów ludzi wsparło petycje Avaaz w ciągu zaledwie kilku lat. Dowiedz się o sposobach promocji swojej petycji.